O autorach

Tomasz Wilk aka Wilku Zły – twórca bloga i jego autor.

Cześć!puszcza-notecka
Teraz kilka słów o mnie 🙂
Zacząłem biegać dla siebie, tak jak większość, po to, żeby schudnąć. Później bieganie stało się dla mnie hobby – pierwsze buty do biegania, pierwsze starty w zawodach i tak poszło, a raczej pobiegło dalej…
Bieganie stało się dla mnie sposobem na życie. Pasją, którą żyłem w każdej chwili.
Wierzyłem, że za czterdzieści lat, kiedy usiądę przy kominku z wnukiem na kolanach, a on mnie zapyta:
„Co robiłeś ciekawego w swoim życiu, dziadku?”, nie będę musiał nerwowo przesadzać go z kolana na kolano i odpowiedzieć zachrypniętym głosem: „Jadłem schabowego w oczekiwaniu na kolejne „Trudne Sprawy”. Nie, popatrzę mu prosto w oczy i powiem: „Wnusiu, twój dziadek biegał w szeregach tej wspaniałej Mafii Team Lubliniec o której słyszałeś, a jak już biegliśmy to wszyscy o tym wiedzieli!”.
A jednak… okazało się, że nie o samo bieganie w życiu chodzi…

Adrian „Ernesto” Kucharski – współautor.

Gdybym miał szczerze, bez owijania w bawełnę opisać siebie jednym zdaniem, byłoby to coś w stylu – TYP PO PRZEJŚCIACH – żeby nie było, że taki od zawsze usportowiony, roztropny i prozdrowotny.
Tak na prawdę, to właśnie konsekwencje związane z „intensywnym(niehigienicznym) stylem życia”, przeplatane z niewłaściwym treningiem „na hura!”, zaprowadziły mnie tu gdzie jestem.
Nawarstwiające się latami przeciążenia psycho-fizyczne, nawarstwiające się mikrourazy, konsekwencje poważniejszych urazów(w tym operacje), oraz zdarzenia losowe dotykające moich bliskich, dały mi do myślenia i przyparły lekko do ściany.
Zaczęło się poszukiwanie awaryjnego wyjścia. Te zaś zaprowadziło mnie do podstaw, profilaktyki, zależności przyczynowo-skutkowych. To co tam odnalazłem nazywam dziś HOLISTYCZNYM PODEJŚCIEM.
Holistyczne podejście – od żywienia, przez nastawienie/światopogląd, po aktywność fizyczną.
Jeśli chodzi o sport; od dzieciaka, mniej lub bardziej zaangażowany w różnego rodzaju zajawki; od piłki nożnej, przez siłownię i sporty walki, po trening funkcjonalny.
Poza tym moim szczególnym konikiem jest dietoterapia, dietetyka sportowa i suplementacja z nimi związana. Jeśli chodzi o moją obecność tutaj, zamierzam się dzielić wyłącznie tym czym się pasjonuję, nie zapominając o kluczowej dla mnie maksymie; „żyj i daj żyć innym”.